SKN Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Dziecięcej

Opiekun: dr Adam Ostrowski
Przewodniczący: Łukasz Paszylk
Kontakt: lukasz.paszylk@gmail.com

Obszarami zainteresowania Koła są przede wszystkim prace naukowe z zakresu uroonkologii oraz urologii ogólnej. Na regularnych spotkaniach z Opiekunem przedstawiamy propozycje nowych tematów badań oraz postępy w pracach już rozpoczętych, a także omawiamy zagadnienia teoretyczne związane z urologią w formie seminarium przygotowywanego przez studentów lub lekarzy. Istnieje możliwość przychodzenia na dyżury dla osób zainteresowanych również praktycznym aspektem pracy urologa. W ramach SKN’u co roku udaje się przedstawiać prace na konferencjach krajowych, a nawet zagranicznych.

Aktualnie prowadzone badania:

1. Case report (4) – prace są przygotowywane w 2- lub 3-osobowych zespołach studentów
  2. Kompletowanie baz danych dotyczących zabiegów operacyjnych w obrębie Kliniki (3)
  3. Wpływ multiparametrycznego MRI na poprawę wykrywalności raka prostaty w połączeniu z biopsją gruczołu krokowego
  4. Artykuł naukowy dotyczący użyteczności kalkulatorów ryzyka rozwoju raka prostaty