Sukces Targów Kół Naukowych 2023

W ubiegły czwartek, 23.11.2023r. w budynku dydaktycznym Patomorfologii odbyły się Targi Kół Naukowych zorganizowane przez Studenckie Towarzystwo Naukowe CM UMK. Jest to coroczne wydarzenie mająca na celu popularyzację Studenckich Kół Naukowych wśród studentów naszej Uczelni.

Targi Kół Naukowych rozpoczęły się wykładem poprowadzonym przez lek. Jakuba Husejko – opiekuna sekcji lekarskiej SKN Geriatrii, uznanego Studenckiego Koła Naukowego, a także lek. Adama Wełniaka, lekarza stażystę, byłego przewodniczącego SKN Dermatologii. Uczestnicy wykładu dowiedzieli się na czym polega działalność naukowa i jak można ją rozpocząć będąc jeszcze studentem. Cenne rady i wskazówki spotkały się z dużym zainteresowaniem studentów.

Po wykładzie studenci mieli okazję zobaczyć stoiska przygotowane przez przedstawicieli Studenckich Kół Naukowych. W tej edycji w Targach wzięło udział aż 26 kół naukowych ze wszystkich wydziałów CM UMK, w tym po raz pierwszy Studenckie Koła Naukowe zrzeszające studentów English Division. Członkowie i opiekunowie Studenckich Kół Naukowych przygotowali na swoich stoiskach liczne konkursy, pokazy oraz atrakcje które pokazywały w interesujący sposób obszary zainteresowań, wokół których skupia się ich
działalność, a także zachęcały do dołączenia i rozwoju naukowego. Można było również porozmawiać o tym jak wygląda możliwość pracy naukowej w danym kole. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak zaopatrywać rany w ekstremalnych warunkach, jak wykonać USG, wziąć udział w konkursach wiedzy, a także poznać podstawy szycia chirurgicznego, badania otolaryngologicznego czy poznać tajniki świata mikrobiologii i roślin
farmaceutycznych. Dodatkowo zorganizowany został konkurs, w którym studenci mogli zagłosować na Najlepsze Stoisko na Targach Kół Naukowych. Najlepszym stoiskiem okazało się stoisko SKN Botaniki Farmaceutycznej – gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Targów – przedstawicielom SKN za kreatywność i trud włożony w przygotowanie stanowisk oraz pozostałym studentom za tak liczne przybycie.

Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są pod tym linkiem: GALERIA ZDJĘĆ