SKN Radiologii i Diagnostyki Obrazowej

Jednostka organizacyjna: Katedra Radiologii i Diagnostyki obrazowej
Przewodniczący: Michał Kociński
Kontakt: michal.kocinski1999@gmail.com

W Studenckim Kole Radiologii stawiamy przede wszystkim na kontakt z różnymi metodami obrazowania w praktyce. Członkowie naszego SKN mogą uczestniczyć w dyżurach ze specjalistami, podczas których uczą się interpretacji zdjęć rentgenowskich czy podstaw wykonywania USG. Ponadto organizujemy spotkania, których tematyką jest tomografia komputerowa czy radiologia interwencyjna, na których razem z pomocą radiologa analizujemy przypadki pacjentów.  Jeżeli chcesz spełniać się naukowo, w naszym SKN również jest ku temu okazja – co roku przygotowujemy prace na SOFoR czyli Studenckie Ogólnopolskie Forum Radiologiczne, gdzie możemy się pochwalić sukcesami – w ostatnich edycjach udało nam się zająć II i III miejsce w sesji przypadków medycznych.