SKN Perinatologii, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej

Jednostka organizacyjna: Katedra Perinatologii, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej
Opiekun Koła: dr n. med. Maciej Socha, lek. Aleksandra Kunicka
Przewodniczący: Barbara Kamińska
Kontakt: basia057@gmail.com

Studenckie Koło Naukowe Perinatologii, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej powstało w 2006 roku z inicjatywy dr. n. med. Macieja W. Socha, który przez cały okres jego działalności pełni rolę jego opiekuna. Wcześniej Koło funkcjonowało pod nazwą: SKN Położnictwa, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej.

Od października 2020 SKN działa przy Katedrze Położnictwa Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum w Bydgoszczy, w swoich strukturach zrzeszając studentów wszystkich kierunków i wydziałów. Poza perinatologią, ginekologią i ginekologią onkologiczną, studenci w nim działający rozwijają swoje pasje również w zakresie położnictwa, uroginekologii, ginekologii endokrynologicznej i medycyny rozrodu, andrologii oraz seksuologii.

Bycie członkiem SKN Perinatologii, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej to nie tylko udział w spotkaniach i warsztatach organizowanych przez Koło, ale również rozwój w sferze naukowej. Prace badawcze tworzone przez młodych naukowców działających w Kole co roku są prezentowane i nagradzane na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych.

SKN Położnictwa, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej angażuje się również w akcje mające na celu edukację społeczną, współdziałając w lokalnych kampaniach profilaktycznych, ale także organizuje własne konferencje i akcje edukacyjne. W ostatnich latach SKN tworzyło następujące wydarzenia:

•  Ciąża w Kornie, VII konferencja Edukacyjna SKN Perinatologii, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej, 12.12.2020
  • Ciążowe ABC, VI konferencja Edukacyjna SKN Położnictwa, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej, 18.05.2019
  • Jak żyć w ciąży, czy Ciążowe ABC, 21.05.2016
  • Rak jajnika wyzwania współczesnej ginekologii onkologicznej, IV Ogólnopolska Konferencja Studenckich Ginekologicznych Kół Naukowych, 28-29.03.2015
  • Dzień Profilaktyki Raka Trzonu Macicy, 22.03.2014
  • Dzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, 11.05.2013