SKN Pediatrii i Hematoonkologii Dziecięcej

Jednostka organizacyjna: Katedra Pediatrii, Hematologii i Onkologii
Opiekun Koła: dr n. med. Monika Richert-Przygońska, dr hab. n. med. Krzysztof Czyżewski, prof. UMK, lek. Joanna Stankiewicz
Przewodniczący: Anna Jabłońska
Kontakt: ajablonska979779@gmail.com

SKN Pediatrii i Hematoonkologii Dziecięcej skupia swoją działalność wokół aspektu naukowego, dydaktycznego, praktycznego oraz wolontariackiego.
Członkowie SKN zajmują się przygotowaniem abstraktów na studenckie konferencje naukowe, przygotowaniem wystąpień ustnych na naukowe spotkania studenckie, pisaniem prac poglądowych, oryginalnych i opisów przypadków do publikacji w czasopismach naukowych. Działalność SKN skupia się również na aspekcie dydaktycznym, organizując cykliczne wykłady, seminaria i dyskusje o tematyce pediatrycznej i hematoonkologicznej. Członkowie SKN mają ponadto możliwość uczestnictwa w dyżurach towarzyszących w pediatrycznej izbie przyjęć. Wspierają także rodziców i opiekunów pacjentów przebywających w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii w bieżących potrzebach.