SKN Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej

Opiekun Koła: dr. n. med. Katarzyna Bilicka
Przewodniczący: Stella Mieruszyńska
Kontakt: mieruszynska.stella@gmail.com

Jeżeli czujesz pociąg do nauki..

Studencie Koło Naukowe przy Klinice Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej daje szansę poznania bliżej niezmiernie ciekawej specjalizacji jaką jest otorynolaryngologia. Zakres jej działań diagnostyczno-terapeutycznych obejmuje nie tylko patologie ucha, nosa, gardła i krtani, ale często wymaga leczenia chorób z pogranicza neurologii, neurochirurgii, okulistyki, chirurgii plastycznej czy onkologii.

Lokalizacja głównych narządów zmysłów w zakresie głowy i szyi dodatkowo poszerza spektrum zagadnień, z którymi na co dzień ma do czynienia otorynolaryngolog – chirurg głowy i szyi. Różnorodność patologii pozostających z zakresie interwencji otorynolaryngologa zostawia również szerokie pole do realizacji projektów badawczych związanych z diagnostyką i terapią, czy projektów eksperymentalnych.

Studenckie przykliniczne koło naukowe daje szansę na realny kontakt z otorynolaryngologią i nauką wokół niej. Wspólne spotkania kliniczne pozwolą na poznanie pacjentów, ich dolegliwości oraz metody leczenia.

Projekty badawcze realizowane samodzielnie lub w grupach dadzą szansę na rozwój naukowy przez tworzenie prezentacji, ich publiczne wygłaszanie i publikowanie.

Dlatego,

jeżeli jesteś zainteresowany chirurgią na poziomie mikro- i makro – ZAPRASZAMY

jeżeli jesteś zainteresowany nauką – ZAPRASZAMY

jeżeli chcesz zostać członkiem grupy entuzjastów pracujących nad wspólnymi zagadnieniami z zakresu otorynolaryngologii – ZAPRASZAMY.