SKN Chirurgii Naczyniowej i Angiologii

Jednostka organizacyjna: Katedra Chirurgii Naczyniowej i Angiologii
Przewodniczący: Emilia Piotrowicz
Kontakt: epiotrowicz19@gmail.com

W ramach pracy w SKN Chirurgii Naczyniowej poznajemy praktyczne i teoretyczne zagadnienia związane z chirurgicznym leczeniem chorób naczyo. Na comiesięcznych spotkaniach prezentujemy i omawiamy aktualne metody postępowania w najczęściej spotykanych schorzeniach. Odbywamy spotkania, w czasie których poznajemy i dwiczymy ultrasonograficzne metody badania układu naczyniowego. W czasie zajęd w Centrum Symulacji Medycznych mamy możliwośd dwiczenia metod szycia chirurgicznego oraz symulowania zabiegów endowaskularnych. Aktywnie i biernie uczestniczymy w konferencjach i zjazdach Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej i Polskiego Towarzystwa Angiologicznego.

Obecnie przygotowujemy opisy przypadków klinicznych pacjentów leczonych w naszej klinice. Prowadzimy także bazę danych pacjentów poddawanych zabiegowi endarterektomii tętnic szyjnych wewnętrznych. Współuczestniczymy także w projektach naukowych realizowanych przez Katedrę Chirurgii Naczyniowej i Angiologii.