Jednostka organizacyjna: Katedra Onkologii (Wydział Nauk o Zdrowiu)
Opiekun Koła: dr n. hum. Oliwia Kowalczyk, dr n. o zdr. Kosma Kołodziej
Przewodniczący: Michalina Wachulec
Kontakt: michalinawachulec@gmail.com

Interdyscyplinarne Studenckie Koło Naukowe Komunikacji Klinicznej i Interpersonalnej wyróżnia to, że skupia studentów wszystkich kierunków CM UMK zainteresowanych rozwijaniem kompetencji i umiejętności skutecznego porozumiewania się z pacjentami w codziennej praktyce klinicznej. Szybki postęp w medycynie i technice wprowadził wiele usprawnień w zakresie diagnostyki i leczenia chorych, jednocześnie oddalając od siebie podopiecznych i członków zespołu terapeutycznego. Działalność naszego koła ma stworzyć przestrzeń dla rozwoju kompetencji społecznych niezbędnych w przyszłej pracy zawodowej, samodzielnej aktywności badawczo-naukowej, otwartej postawy poznawczej wobec różnic i odmienności oraz tolerancji dla siebie i innych.