SKN Immunologii Klinicznej i Chorób Wewnętrznych

Jednostka organizacyjna: Klinika Alergologii, Immunologii Klinicznej i Chorób Wewnętrznych
Opiekun Koła: lek. Tomasz Rosada, dr n. med. Katarzyna Napiórkowska-Baran, lek. Ewa Alska
Przewodniczący: Oskar Schmidt
Kontakt: okischmidt@wp.pl

Opis działalności koła:
Głównym założeniem Studenckiego Koła Naukowego Immunologii Klinicznej i Chorób Wewnętrznych jest umożliwienie studentom i absolwentom Collegium Medicum w Bydgoszczy rozwoju naukowego, zdobycia doświadczenia oraz publikowania/prezentowania wyników swoich badań zwłaszcza w zakresie immunologii klinicznej i chorób wewnętrznych. Członkowie będą mieli również możliwość pogłębienia wiedzy w zakresie interny i rozwoju umiejętności klinicznych niezbędnych w codziennej praktyce lekarskiej, bez względu na dalszy kierunek specjalizacji. Opiekunowie Koła są otwarci na dalsze propozycje i pomysły dot. dalszego rozwoju Koła, aby jak najbardziej odpowiadało ono wymaganiom i potrzebom studentów.